דר ברגר
בתחילת החודש הוזמן ד"ר ברגר להרצות בכנס הדו שנתי של האיגוד האירופאי לכירורגיה פלסטית אסתטית "EASAPS" אשר התקיים ברומניה וחזר עם חידושים מעניינים בתחום.. כמדי שנה לוקח ד"ר ברגר חלק בכנס השנתי לכירורגיה פלסטית ואסתטית ומתעדכן בכל החידושים שעתידים לבוא בתחום. בהתאם לרפורמה שבתוקף מ 1.7.2016 הורע מאוד מצבם הביטוחי של בעלי ביטוחים משלימים ובעלי פוליסות בריאות חדשות: בוטל מסלול ההחזר בגין ניתוחים או פעולות שבוצעו באופן פרטי.. ניתוח צוואר בניתוח נפרד!!! מהפיכה בתחום ניתוחי החזה - שתלי B-LITE !! 25.1.15 - הפסיקה האחרונה של רשות המיסים בנוגע לעתירתו של ד"ר ברגר לבג"ץ: "רופאים לא יידרשו יותר בפירוט פרוצדורות רפואיות בחשבוניות מס" ניתוחים לבני נוער בקיץ:
חופשת הקיץ של התלמידים בפיתחה, ואיתה התלבטות - האם קודם לבלות, או לשפר את המראה על ידי ניתוח פלסטי, וכמובן במה להשקיע את הכסף. הניתוח הנפוץ ביותר לבני נוער הוא ניתוח אף, החל מגיל 15-16 לבנות ו- 16-17 לבנים.
ניתוח אף הוא מבין הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר במדינת ישראל.. ניתוח אף פופולרי נעשה בשיטה הסגורה, יחד עם זאת נמצאו יתרונות רבים לניתוח אף בשיטה הפתוחה.. גם ניתוח אף פתוח וגם ניתוח אף סגור הם ניתוחים טובים וראויים, הבחירה מביניהם תלויה באבחון הפגם ותיקון האף.
מתכננת לעבור ניתוח פלסטי בחזה וחוששת שלא תוכלי להניק? לפנייך התשובות לכל השאלות המטרידות..
למרות שניתוחי החזה נפוצים מאוד, עדיין קיים בקרב נשים רבות החשש מפגיעה ביכולת להניק. בכדי להסיר ספקות, ריכזנו עבורכן את כל המידע הדרוש, וכיצד ישפיע, אם בכלל, כל אחד מניתוחי החזה על יכולת ההנקה
הזדקנות הפנים ~~~ "התרוקנות": עם ההתבגרות נספג חלק מהשומן התת-עורי בפנים ויש נפילה של העור. לעיתים הרמת (מתיחת) פנים מספיקה, אך לעיתים יש להוסיף נפח ע"מ לקבל תוצאה משופרת ויפה יותר שאיבת שומן-מה חדש?
בשנים האחרונות הוכנסו טכנולוגיות חדשות-אולטרסאונד, לייזר, גלי-רדיו RF
הנסיון הוכיח שלא הושגו יתרונות בהוצאת השומן, כיווץ העור או תהליך ההחלמה בשיטות הללו לעומת שאיבה רגילה (אלא רק בעלויות). שאיבת שומן המתבצעת ע"י מנתח פלסטי מיומן נותרה השיטה המובילה לעיצוב הגוף. מקצועיות היא העיקר
הקטנת חזה לגבר (גניקומסטיה): רוב הגברים שמגיעים לניתוח הזה חושבים ש"רק להם זה קרה..." לא כך: זוהי בעיה כלל לא נדירה. הניתוח פשוט יחסית, שאיבת שומן מהחזה ולעיתים כריתת רקמת שד. נדיר שצריך לכרות עור עודף. בד"כ הצלקת מינימלית ובקושי נראית, ההחלמה קלה מאוד ובעקבותיה נפוץ המשפט: "למה חיכיתי עד עכשיו?!...

בוטוקס לטיפול בהזעת יתר

בוטולינום טוקסין, ובשמות המסחריים דיספורט ובוטוקס, ידוע בעיקר בתחום האסתטיקה ובפרט להחלקת קמטים במצח ובצידי העינים.
עם זאת בוטולינום הוא האמצעי המועדף במניעת הזעת יתר.

הזעת יתר, או בשמה הרפואי היפרהידרוסיס, הינה בעיה מטרידה ביותר.
תהליך ההזעה הינו תהליך פיזיולוגי שנועד לצנן את הגוף ע״י התייבשות הזיעה. הזעה בבתי שחי מתאפיינת בריח חזק במיוחד. כאשר נפגע היחס בין הפעילות הגופנית או טמפרטורת הסביבה למידת ההזעה, נוצרת הזעת יתר. לרוב זאת נטייה מולדת ואין תרופה להפסיקה לתמיד.
הזעת יתר זוהי בעיה בריאותית שמשפיעה על חיי הסובלים ממנה.

מחקרים מראים כי 3%-10% מהאוכלוסיה סובלים מהזעת יתר ממוקדת, המופיעה בד״כ באיבר מסוים או במספר אזורים כגון: בתי שחי, כפות ידיים וכפות רגליים.
במשך שנים רבות הפתרון הייחודי היה ניתוח בשם סימפטקטומיה, במהלכו מבצעים צריבה וכריתה של העצבים הסימפתטיים שיורדים בדופן האחורית של בית החזה האחראים להזעת יתר בבית השחי וכפות הידיים, וכך מנטרלים את פעולתן המוגברת של בלוטות הזיעה. תופעת לואי קשה של טיפול זה היא הזעת יתר מוגזמת ברגליים.כיום הטיפול המוביל ביותר ומיושם בהצלחה רבה הוא הזרקת דיספורט או בוטוקס, אותו בוטוליניום טוקסין המשמש להחלקת קמטים.חומר זה חוסם את מעבר הגירוי העצבי מהעצב לבלוטות הזיעה.
ההליך הינו פשוט וקל נעשה בעזרת מחט זעירה לאחר אילחוש מקומי בעזרת קרם אילחוש או זריקת הרדמה מקומית. הטיפול נמשך כ- 15 דק׳ ולאחר הטיפול ניתן לחזור לפעילות רגילה.

בעת הטיפול מוזרקות טיפות הבוטוקס מתחת לעור באזור המטופל, הזרקת הבוטוקס חוסמת את העצבים באזור המוזרק שגורמים להזעת יתר ובכך מונעת הזעה באזור. השפעת הטיפול נמשכת כחצי שנה , אך מאחר ויש השפעה חלקית יותר זמן אצל רוב המטופלים הזמן עד הטיפול הבא יהיה כ- 8 חודשים עד שנה. 
היתרון המהותי בטיפול זה הוא שהוא פשוט, מהיר וללא תופעות לוואי , אינו נדרש זמן החלמה ומחזיק זמן רב. מה עוד שאין הזעת יתר  מוגזמת ברגלים כתופעת לוואי לניתוח סימפטטקטומיה.

קיימת חלופה נוספת והיא ניתוח לטיפול בבלוטות זיעה בבתי השחי. ניתוח זה מזכיר שאיבת שומן. הוא יעיל בכ 80% מהמטופלות/ים וכרוך בהחלמה וצלקות בבתי שחי . יתרונו שהוא לרוב חד פעמי ואין צורך לחזור עליו . ניסו שיטות עם לייזר וגלי רדיו ללא הצלחה מרובה ועם תופעות לוואי רבות.

בסיכום: הזרקת דיספורט או בוטוקס לבתי שחי היא פתרון נח , קל, בטוח ויעיל לבעיה מטריה – הזעת יתר (Hyperhydrosis) בבתי השחי..

לד"ר ברגר ניסיון של 15 שנה בטיפולים אלה, ד"ר ברגר לימד שיטה זאת בכנסים של מנתחים פלסטיים.