דר ברגר
בתחילת החודש הוזמן ד"ר ברגר להרצות בכנס הדו שנתי של האיגוד האירופאי לכירורגיה פלסטית אסתטית "EASAPS" אשר התקיים ברומניה וחזר עם חידושים מעניינים בתחום.. כמדי שנה לוקח ד"ר ברגר חלק בכנס השנתי לכירורגיה פלסטית ואסתטית ומתעדכן בכל החידושים שעתידים לבוא בתחום. בהתאם לרפורמה שבתוקף מ 1.7.2016 הורע מאוד מצבם הביטוחי של בעלי ביטוחים משלימים ובעלי פוליסות בריאות חדשות: בוטל מסלול ההחזר בגין ניתוחים או פעולות שבוצעו באופן פרטי.. ניתוח צוואר בניתוח נפרד!!! מהפיכה בתחום ניתוחי החזה - שתלי B-LITE !! 25.1.15 - הפסיקה האחרונה של רשות המיסים בנוגע לעתירתו של ד"ר ברגר לבג"ץ: "רופאים לא יידרשו יותר בפירוט פרוצדורות רפואיות בחשבוניות מס" ניתוחים לבני נוער בקיץ:
חופשת הקיץ של התלמידים בפיתחה, ואיתה התלבטות - האם קודם לבלות, או לשפר את המראה על ידי ניתוח פלסטי, וכמובן במה להשקיע את הכסף. הניתוח הנפוץ ביותר לבני נוער הוא ניתוח אף, החל מגיל 15-16 לבנות ו- 16-17 לבנים.
ניתוח אף הוא מבין הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר במדינת ישראל.. ניתוח אף פופולרי נעשה בשיטה הסגורה, יחד עם זאת נמצאו יתרונות רבים לניתוח אף בשיטה הפתוחה.. גם ניתוח אף פתוח וגם ניתוח אף סגור הם ניתוחים טובים וראויים, הבחירה מביניהם תלויה באבחון הפגם ותיקון האף.
מתכננת לעבור ניתוח פלסטי בחזה וחוששת שלא תוכלי להניק? לפנייך התשובות לכל השאלות המטרידות..
למרות שניתוחי החזה נפוצים מאוד, עדיין קיים בקרב נשים רבות החשש מפגיעה ביכולת להניק. בכדי להסיר ספקות, ריכזנו עבורכן את כל המידע הדרוש, וכיצד ישפיע, אם בכלל, כל אחד מניתוחי החזה על יכולת ההנקה
הזדקנות הפנים ~~~ "התרוקנות": עם ההתבגרות נספג חלק מהשומן התת-עורי בפנים ויש נפילה של העור. לעיתים הרמת (מתיחת) פנים מספיקה, אך לעיתים יש להוסיף נפח ע"מ לקבל תוצאה משופרת ויפה יותר שאיבת שומן-מה חדש?
בשנים האחרונות הוכנסו טכנולוגיות חדשות-אולטרסאונד, לייזר, גלי-רדיו RF
הנסיון הוכיח שלא הושגו יתרונות בהוצאת השומן, כיווץ העור או תהליך ההחלמה בשיטות הללו לעומת שאיבה רגילה (אלא רק בעלויות). שאיבת שומן המתבצעת ע"י מנתח פלסטי מיומן נותרה השיטה המובילה לעיצוב הגוף. מקצועיות היא העיקר
הקטנת חזה לגבר (גניקומסטיה): רוב הגברים שמגיעים לניתוח הזה חושבים ש"רק להם זה קרה..." לא כך: זוהי בעיה כלל לא נדירה. הניתוח פשוט יחסית, שאיבת שומן מהחזה ולעיתים כריתת רקמת שד. נדיר שצריך לכרות עור עודף. בד"כ הצלקת מינימלית ובקושי נראית, ההחלמה קלה מאוד ובעקבותיה נפוץ המשפט: "למה חיכיתי עד עכשיו?!...

שומות ונגעי עור

הסרת שומות ונגעי עור חשודים

כמעט לכל אדם יש שומה על גופו, ללא הבדל גזע, מין, גיל ודת..  זה יכול להיות על הגב, על היד, על הפנים, על הרגליים למעשה בכל אזור בגוף. לרוב, אין שום בעיה לחיות בשלום עם השומה, אך יש מקרים מסוימים שיש לבדוק את השומה שכן היא עלולה להיות מלנומה – סרטן העור.
 


סוגי שומות:
שומה נפוצה: שומה נפוצה היא גידול על העור המתפתחת כאשר תאי פיגמנט (מלנוציטים) גדלים באשכולות. שומות יכולות להופיע כבר בלידה, אך לרוב הן מופיעות בגיל מאוחר יותר, רוב האנשים ממשיכים לפתח שומות חדשות עד גיל 40. לרוב המבוגרים יש בין 10 ל -40 שומות. גידולים אלה נמצאים בדרך כלל מעל המותניים באזורים החשופים לשמש. הם נמצאים לעתים רחוקות על הקרקפת, שד, גפיים או הישבן.

האם שומה נפוצה יכולה לפתח מלנומה?
כן, יחד עם זאת לעתים נדירות שומה נפוצה הופכת למלנומה, שהוא הסוג החמור ביותר של סרטן העור. למרות ששומות נפוצות אינן סרטניות, אנשים שיש להם יותר מ -50 שומות נפוצות הם בעלי סיכון מוגבר לפתח מלנומה.

שומה לא טיפוסית (דיספלסטית): הוא סוג של שומה שנראה שונה משומה נפוצה. שומה לא טיפוסית עשויה להיות גדולה יותר משומה נפוצה ושונה בצבע, פני השטח והגבול. שומה לא טיפוסית יכולה להכיל תערובת של כמה צבעים, מורוד עד חום כהה. בדרך כלל השומה שטוחה עם משטח חלק ומעט קשקשים. 
שומות לא טיפוסיות יכולות להתפתח בכל מקום בגוף, בדרך באזורים חשופים לשמש, כגון על הגב. יחד עם זאת שומות לא טיפוסיות עשויות להופיע גם באזורים כמו הקרקפת, שדיים ובאזורים מתחת למותניים.


מתי יש צורך לבדוק את השומה?
* גדילה מהירה
* שינוי צבע
* צורה לא אחידה
* שינוי מרקם, או גובה השומה  
* כשזה מתחיל לגרד
* כשזה מדמם או נוטף

מהי מלנומה?
מלנומה הוא סוג של סרטן העור המתחיל ממלנוציטים (תאי פיגמנט). זה יכול להיות מסוכן כי זה יכול לפלוש לרקמות סמוכות ולהתפשט לחלקים אחרים של הגוף, כגון ריאות, כבד, עצם, או מוח. ככל שהגילוי יהיה מוקדם יותר כך גדל הסיכוי שהטיפול יהיה מוצלח.
 
כיצד נראית מלנומה?
לעתים קרובות הסימן הראשון של מלנומה הוא שינוי הצורה, הצבע, הגודל, או התחושה של שומה קיימת. מלנומה יכולה להופיע גם כאזור חדש בצבע על העור.

חמשת המאפיינים המוקדמים של מלנומה:
1. אָסִימֵטְרִיָה - צורת חצי אחד אינה תואמת את החצי השני.
2. גבול לא סדיר - הקצוות של השומה בדרך כלל שחוקים, מחורצים, או מטושטשים במתאר. 
3. צבע לא אחיד - גוונים של שחור, חום, לבן, אפור, אדום, ורוד.
4. קוֹטֶר - שינוי בגודל השומה. 
5. התפתחות -  שינוי השומה במהלך השבועות או החודשים האחרונים.

אלו גורמים מגדילים את הסיכוי לפתח מלנומה?
* יותר מ -50 שומות בגוף
* חשיפה לא מוגנת שמש
* כוויות שמש
* שיזוף טבעי ומלאכותי
* היסטוריה אישית: אנשים שהיה להם מלנומה נמצאים בסיכון גבוה לפתח מלנומה.
* היסטוריה משפחתית: מלנומה לפעמים היא תורשתית. 

אופן הסרת שומה או גידול עור
הניתוח מבוצע לרוב בהרדמה מקומית במרפאת הרופא המנתח. מייד לאחר מכן המטופל חוזר למסלול חייו הרגיל.
הנגע שהוצא נשלח לבדיקה היסטולוגית בה מתבצע אבחון מיקרוסקופי של הגידול, ולפיו יקבע אם יש צורך בטיפול נוסף..

שלב מקדים חשוב הוא מעקב תקופתי אצל רופא עור, במיוחד אצל אנשים עם ריבוי שומות. רופא/ת העור יפנה את אלה הזקוקים לניתוח לכירורג פלסטי להסרת הגידול ועשוי לציין את מידת הדחיפות, אם קיימת.

אני סבור כי הרפורמה החדשה תקטין את האבחון והטיפול הנחוצים בנגעי עור ועלולה להפוך לנזק בלתי הפיך, על כן אני מוצא לנכון לקדם נושא חשוב זה ולהציע למטופליי הסדרי תשלום נוחים, שלא ישימו את הכסף כפקטור לטיפול ההכרחי להם.

קביעת התור מהירה, בתנאי מרפאה פרטית וגם מעקב והוצאת תפרים, במידת הצורך.

העיקר, שכולנו נהיה בריאים!