דר ברגר
בתחילת החודש הוזמן ד"ר ברגר להרצות בכנס הדו שנתי של האיגוד האירופאי לכירורגיה פלסטית אסתטית "EASAPS" אשר התקיים ברומניה וחזר עם חידושים מעניינים בתחום.. כמדי שנה לוקח ד"ר ברגר חלק בכנס השנתי לכירורגיה פלסטית ואסתטית ומתעדכן בכל החידושים שעתידים לבוא בתחום. בהתאם לרפורמה שבתוקף מ 1.7.2016 הורע מאוד מצבם הביטוחי של בעלי ביטוחים משלימים ובעלי פוליסות בריאות חדשות: בוטל מסלול ההחזר בגין ניתוחים או פעולות שבוצעו באופן פרטי.. ניתוח צוואר בניתוח נפרד!!! מהפיכה בתחום ניתוחי החזה - שתלי B-LITE !! 25.1.15 - הפסיקה האחרונה של רשות המיסים בנוגע לעתירתו של ד"ר ברגר לבג"ץ: "רופאים לא יידרשו יותר בפירוט פרוצדורות רפואיות בחשבוניות מס" ניתוחים לבני נוער בקיץ:
חופשת הקיץ של התלמידים בפיתחה, ואיתה התלבטות - האם קודם לבלות, או לשפר את המראה על ידי ניתוח פלסטי, וכמובן במה להשקיע את הכסף. הניתוח הנפוץ ביותר לבני נוער הוא ניתוח אף, החל מגיל 15-16 לבנות ו- 16-17 לבנים.
ניתוח אף הוא מבין הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר במדינת ישראל.. ניתוח אף פופולרי נעשה בשיטה הסגורה, יחד עם זאת נמצאו יתרונות רבים לניתוח אף בשיטה הפתוחה.. גם ניתוח אף פתוח וגם ניתוח אף סגור הם ניתוחים טובים וראויים, הבחירה מביניהם תלויה באבחון הפגם ותיקון האף.
מתכננת לעבור ניתוח פלסטי בחזה וחוששת שלא תוכלי להניק? לפנייך התשובות לכל השאלות המטרידות..
למרות שניתוחי החזה נפוצים מאוד, עדיין קיים בקרב נשים רבות החשש מפגיעה ביכולת להניק. בכדי להסיר ספקות, ריכזנו עבורכן את כל המידע הדרוש, וכיצד ישפיע, אם בכלל, כל אחד מניתוחי החזה על יכולת ההנקה
הזדקנות הפנים ~~~ "התרוקנות": עם ההתבגרות נספג חלק מהשומן התת-עורי בפנים ויש נפילה של העור. לעיתים הרמת (מתיחת) פנים מספיקה, אך לעיתים יש להוסיף נפח ע"מ לקבל תוצאה משופרת ויפה יותר שאיבת שומן-מה חדש?
בשנים האחרונות הוכנסו טכנולוגיות חדשות-אולטרסאונד, לייזר, גלי-רדיו RF
הנסיון הוכיח שלא הושגו יתרונות בהוצאת השומן, כיווץ העור או תהליך ההחלמה בשיטות הללו לעומת שאיבה רגילה (אלא רק בעלויות). שאיבת שומן המתבצעת ע"י מנתח פלסטי מיומן נותרה השיטה המובילה לעיצוב הגוף. מקצועיות היא העיקר
הקטנת חזה לגבר (גניקומסטיה): רוב הגברים שמגיעים לניתוח הזה חושבים ש"רק להם זה קרה..." לא כך: זוהי בעיה כלל לא נדירה. הניתוח פשוט יחסית, שאיבת שומן מהחזה ולעיתים כריתת רקמת שד. נדיר שצריך לכרות עור עודף. בד"כ הצלקת מינימלית ובקושי נראית, ההחלמה קלה מאוד ובעקבותיה נפוץ המשפט: "למה חיכיתי עד עכשיו?!...

מתיחת צוואר בניתוח נפרד

הצוואר הינו אחד האזורים החשופים והבולטים במראה שלנו, חלק מהרצון הטבעי במראה צעיר ורענן הוא צוואר ברבורי חלק ומתוח. אחד הסימנים הבולטים ביותר שלך תהליכי ההזדקנות הוא צוואר רופס ונפול, אחוז גדול מהאוכלוסייה סובל מהזדקנות הצוואר עוד לפני שסימני ההזדקנות נותנים אותותיהם בפנים.

הפגמים הבולטים בהזדקנות הצוואר:

1. איבוד קולגן – קולגן הוא חלבון המהווה מרכיב עיקרי בסיבים הנמצאים ברקמות החיבור מתחת לעור שלנו והוא מעניק את הנפח. הקולגן נמצא בדר"כ עם חומר נוסף שנקרא "אלסטין" והוא שמעניק את הגמישות. איבוד הקולגן גורם לירידת הנפח ונפילה של העור.

2. שומן – הצטברות שומן באזור הצוואר יכולה להיווצר גם בגיל צעיר, המראה של הסנטר הכפול או בשמו המקצועי פימה צווארית מקנה מראה מבוגר, רפוי ולא אסתטי.

3. שריר רפוי – הצוואר במבנה האנטומי שלו מכיל שרירים, גידים, רצועות וכלי דם שתומכים בהחזקת הראש והתנועתיות שלו, ריפיון באזור הזה מקנה מראה מדולדל ונפול.

4. עודפי עור – עודפי עור באזור הצוואר הם תוצאה של רפיון השרירים בצוואר ואיבוד הקולגן שגורם לנפילת העור.

במתיחת פנים מתקנים צוואר רפוי כחלק מהניתוח, יחד עם זאת לא כולם/כולן רוצים או צריכים ניתוח פנים מלא. אצל חלק מהנשים והגברים ניתן לתקן חלק זה בנפרד, ללא צורך בניתוח פנים מלא ולהשיג קו לסת יפה וצעיר יותר ואף צוואר מתוח ונאה, צוואר מתוח "ברבורי" נותן מראה צעיר יותר של כל הפנים.

הצטברות שומן בצוואר, תחת הסנטר, רפיון ונפילה של העור בשל איבוד הקולגן, פוגמים במראה. ישנן מספר דרכים בהן ניתן לשפר את מראה הצוואר ולהעניק לו מראה צעיר ומתוח בהליך נפרד מניתוח פנים:

- נשים צעירות, בגילאי 40-50 לערך שפניהן עדיין לא נפולות והצוואר מתחיל להראות את אותות הגיל, ניתן לבצע אצלן ניתוח הרמה חלקית של הצוואר ובו החיתוך נעשה מאחורי האוזניים. 

- נשים שיש להן הצטברות שומן באזור המדלדל של הצוואר, ניתן לשלב עם שאיבת שומן קלה באזור הנ"ל.
- אצל נשים מבוגרות יותר ניתן לבצע מתיחת צוואר דרך חתך מתחת ללסת מצד לצד, כך שהצלקת כמעט ואינה נראית. 

- אצל גברים, מפאת עורם המחוספס,החתך יתבצע בצורת Z מתחת לסנטר. עם הזמן הצלקת מטשטשת ביותר וכמעט שאינה נראית. כמו כן זיפי שיער הפנים מטשטשים את הצלקת. גברים לא אוהבים את תקופת ההחלמה מניתוח פנים ומטרות הניתוח מעט שונות אצל גברים.

הטיפול בסנטר כפול – במקרה שהסנטר קטן מומלץ להגדילו על ידי משתל סיליקון בקדמת הסנטר. ניתוח זה משפר את מראה הפרופיל ועוזר למתוח את עור הצואר. משתל הסיליקון מוכנס דרך הפה (בין השפה לשיניים ונשאר לתמיד) אגב משתל סיליקון בסנטר נפוץ בניתוחי אף, בהם עיקר השינוי הוא שינוי הפרופיל.

• תקופת ההחלמה מניתוח מתיחת צוואר בנפרד קצרה בהרבה ממתיחת פנים מלאה, כמעט אין כאבים ואין צורך באשפוז לילה לאחר ניתוח.

• לניתוחים ניתן להוסיף גם טיפולים אסתטיים עם בוטוקס ומילוי:
אם יש מיתרים אנכיים בצוואר, ניתן להחליש ולהחליק אותם ע"י הזרקת בוטוקס.
קמטי רוחב בצוואר ניתן לשפר ע"י הזרקה של מילוי חומצה היאלורונית עדינה וע"י זה מיצוק עור הצואר.


הסבר זה אינו תחליף לייעוץ אישי.
רק בייעוץ פרונטאלי אישי ד"ר ברגר ייעץ לך מהו בדיוק הטיפול או הניתוח הכי מתאים לך מתוך אבחון והקשבה למה שמפריע לך או שברצונך לשפר.