דר ברגר
בתחילת החודש הוזמן ד"ר ברגר להרצות בכנס הדו שנתי של האיגוד האירופאי לכירורגיה פלסטית אסתטית "EASAPS" אשר התקיים ברומניה וחזר עם חידושים מעניינים בתחום.. כמדי שנה לוקח ד"ר ברגר חלק בכנס השנתי לכירורגיה פלסטית ואסתטית ומתעדכן בכל החידושים שעתידים לבוא בתחום. בהתאם לרפורמה שבתוקף מ 1.7.2016 הורע מאוד מצבם הביטוחי של בעלי ביטוחים משלימים ובעלי פוליסות בריאות חדשות: בוטל מסלול ההחזר בגין ניתוחים או פעולות שבוצעו באופן פרטי.. ניתוח צוואר בניתוח נפרד!!! מהפיכה בתחום ניתוחי החזה - שתלי B-LITE !! 25.1.15 - הפסיקה האחרונה של רשות המיסים בנוגע לעתירתו של ד"ר ברגר לבג"ץ: "רופאים לא יידרשו יותר בפירוט פרוצדורות רפואיות בחשבוניות מס" ניתוחים לבני נוער בקיץ:
חופשת הקיץ של התלמידים בפיתחה, ואיתה התלבטות - האם קודם לבלות, או לשפר את המראה על ידי ניתוח פלסטי, וכמובן במה להשקיע את הכסף. הניתוח הנפוץ ביותר לבני נוער הוא ניתוח אף, החל מגיל 15-16 לבנות ו- 16-17 לבנים.
ניתוח אף הוא מבין הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר במדינת ישראל.. ניתוח אף פופולרי נעשה בשיטה הסגורה, יחד עם זאת נמצאו יתרונות רבים לניתוח אף בשיטה הפתוחה.. גם ניתוח אף פתוח וגם ניתוח אף סגור הם ניתוחים טובים וראויים, הבחירה מביניהם תלויה באבחון הפגם ותיקון האף.
מתכננת לעבור ניתוח פלסטי בחזה וחוששת שלא תוכלי להניק? לפנייך התשובות לכל השאלות המטרידות..
למרות שניתוחי החזה נפוצים מאוד, עדיין קיים בקרב נשים רבות החשש מפגיעה ביכולת להניק. בכדי להסיר ספקות, ריכזנו עבורכן את כל המידע הדרוש, וכיצד ישפיע, אם בכלל, כל אחד מניתוחי החזה על יכולת ההנקה
הזדקנות הפנים ~~~ "התרוקנות": עם ההתבגרות נספג חלק מהשומן התת-עורי בפנים ויש נפילה של העור. לעיתים הרמת (מתיחת) פנים מספיקה, אך לעיתים יש להוסיף נפח ע"מ לקבל תוצאה משופרת ויפה יותר שאיבת שומן-מה חדש?
בשנים האחרונות הוכנסו טכנולוגיות חדשות-אולטרסאונד, לייזר, גלי-רדיו RF
הנסיון הוכיח שלא הושגו יתרונות בהוצאת השומן, כיווץ העור או תהליך ההחלמה בשיטות הללו לעומת שאיבה רגילה (אלא רק בעלויות). שאיבת שומן המתבצעת ע"י מנתח פלסטי מיומן נותרה השיטה המובילה לעיצוב הגוף. מקצועיות היא העיקר
הקטנת חזה לגבר (גניקומסטיה): רוב הגברים שמגיעים לניתוח הזה חושבים ש"רק להם זה קרה..." לא כך: זוהי בעיה כלל לא נדירה. הניתוח פשוט יחסית, שאיבת שומן מהחזה ולעיתים כריתת רקמת שד. נדיר שצריך לכרות עור עודף. בד"כ הצלקת מינימלית ובקושי נראית, ההחלמה קלה מאוד ובעקבותיה נפוץ המשפט: "למה חיכיתי עד עכשיו?!...

הקטנת חזה לגבר - תיקון גניקומסטיה

גניקומסטיה - (מקור השם מיוונית - שד אישה) היא התפתחות חריגה של בלוטות חלב גדולות בגברים.
מרבית הגברים שלוקים בבעיה זאת מסתירים אותה, וגם אחרי טיפול בבעיה, אינם נוטים לספר. כך קורה שרוב הגברים חושבים שהם היחידים עם חזה נשי ואינם  פונים לטיפול - לניתוח הקטנת חזה לגבר, שייגאל אותם ממגבלות מראה, הימנעות מהסרת חולצה בים או בבריכה או מבוכה עם בת זוג.

הגדלת השדיים יכולה להיות קלה, בינונית או חריגה למימדים גדולים, לא פרופורציונלים ולא אסתטיים אצל גברים, ומהווה סטייה משמעותית ממבנה בית החזה הזכרי הנורמלי ומהאידיאל הגברי .  גניקומסטיה יכולה להיות חד צדדית ודו צדדית,

אופן ביצוע הניתוח:
ביצוע הניתוח ייבחן באופן אישי, במידה והשד מורכב בעיקר מרקמה בלוטית, יוציא אותה ד"ר ברגר דרך חתך בגבול העטרה לבין העור, במקרים בהם השד מורכב משומן ניתן להסירו בעזרת שאיבת שומן בלבד. ברוב המקרים ע"מ לקבל תוצאה אסתטית וחזה חלק יש לשלב בין שתי השיטות.

במקרים בהם החזה גדול ונפול במיוחד יהיה צורך גם בהסרת עודפי עור באותם מקרים בהם יהיו עודפי עור לפני הניתוח צפוי שעודפי עור הללו יראו גם לאחר הניתוח אולם לעור יש יכולת התכווצות מדהימה ולכן ברוב המקרים עודפי העור הללו ייעלמו כחצי שנה עד שנה לאחר הניתוח. במידה ועודפי העור הללו לא ייעלמו ניתן לטפל בהם לאחר שנה בניתוח קל ופשוט יחסית.
            


תופעות הלוואי והסיבוכים:
בניתוח תיקון גניקומסטיה תופעות לוואי וסיבוכים הם נדירים, שכיחותם יכולה לעלות במקרים של ניתוחים מורכבים או באי ציות להנחיותיו המנתח לפני ואחרי הניתוח. 

תופעות הלוואי שעלולות להופיע הם: נפיחות, שטפי דם, כאבים והגבלת תנועה.
סיבוכים אפשריים: זיהום, דימום, פעירת שולי החתכים או חוסר סימטריה, פגיעה בתחושה בפטמות (לרוב הפיכה) ואפשרות להתפתחות נמק חלקי של הפיטמה ו/או העטרה  אשר יצריכו לעיתים רחוקות התערבות ניתוחית נוספת. 

לניתוח הקטנת חזה לגבר אין מגבלת גיל אך עם זאת יקפיד ד"ר ברגר לבדוק שאין סיבה רפואית לבעיה זאת. 
ניתוח תיקון גניקומסטיה מבוצע בבית חולים בהרדמה כללית מהלכו כשעה עד שעתיים תלוי בהיקף הניתוח ואינו מצריך אישפוז לילה.
בסיום הניתוח יחבוש ד"ר ברגר את החזה בתחבושת אלסטית ובחגורה.
למחרת הניתוח ניתן להסיר את התחבושות להתקלח וללבוש את החגורה למשך כשבועיים.

מנסיון רב השאלה הנשאלת כמעט תמיד לאחר הניתוח היא "למה חיכיתי עד עכשיו?" בעזרת הליך כירורגי קל יחסית אין צורך להתמודד יותר עם תסכול, שוני, ביישנות, התאמת בגדים רחבים מדי וכנגזרת הרמת הביטחון העצמי ושיפור משמעותי ביותר.

אם כן מה עושים? כמו תמיד התשובה נמצאת בבחירת המנתח הפלסטי המכיר את מגוון השיטות ובהתייעצות  שלפני הניתוח, לעיתים גם בשיחה עם מנותחים ממליצים שעברו את הניתוח הנ"ל. 

לאחר שיחה יציג ד"ר ברגר את אבחנתו ואת בחירתו בשיטת הניתוח.