דר ברגר
בתחילת החודש הוזמן ד"ר ברגר להרצות בכנס הדו שנתי של האיגוד האירופאי לכירורגיה פלסטית אסתטית "EASAPS" אשר התקיים ברומניה וחזר עם חידושים מעניינים בתחום.. כמדי שנה לוקח ד"ר ברגר חלק בכנס השנתי לכירורגיה פלסטית ואסתטית ומתעדכן בכל החידושים שעתידים לבוא בתחום. בהתאם לרפורמה שבתוקף מ 1.7.2016 הורע מאוד מצבם הביטוחי של בעלי ביטוחים משלימים ובעלי פוליסות בריאות חדשות: בוטל מסלול ההחזר בגין ניתוחים או פעולות שבוצעו באופן פרטי.. ניתוח צוואר בניתוח נפרד!!! מהפיכה בתחום ניתוחי החזה - שתלי B-LITE !! 25.1.15 - הפסיקה האחרונה של רשות המיסים בנוגע לעתירתו של ד"ר ברגר לבג"ץ: "רופאים לא יידרשו יותר בפירוט פרוצדורות רפואיות בחשבוניות מס" ניתוחים לבני נוער בקיץ:
חופשת הקיץ של התלמידים בפיתחה, ואיתה התלבטות - האם קודם לבלות, או לשפר את המראה על ידי ניתוח פלסטי, וכמובן במה להשקיע את הכסף. הניתוח הנפוץ ביותר לבני נוער הוא ניתוח אף, החל מגיל 15-16 לבנות ו- 16-17 לבנים.
ניתוח אף הוא מבין הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר במדינת ישראל.. ניתוח אף פופולרי נעשה בשיטה הסגורה, יחד עם זאת נמצאו יתרונות רבים לניתוח אף בשיטה הפתוחה.. גם ניתוח אף פתוח וגם ניתוח אף סגור הם ניתוחים טובים וראויים, הבחירה מביניהם תלויה באבחון הפגם ותיקון האף.
מתכננת לעבור ניתוח פלסטי בחזה וחוששת שלא תוכלי להניק? לפנייך התשובות לכל השאלות המטרידות..
למרות שניתוחי החזה נפוצים מאוד, עדיין קיים בקרב נשים רבות החשש מפגיעה ביכולת להניק. בכדי להסיר ספקות, ריכזנו עבורכן את כל המידע הדרוש, וכיצד ישפיע, אם בכלל, כל אחד מניתוחי החזה על יכולת ההנקה
הזדקנות הפנים ~~~ "התרוקנות": עם ההתבגרות נספג חלק מהשומן התת-עורי בפנים ויש נפילה של העור. לעיתים הרמת (מתיחת) פנים מספיקה, אך לעיתים יש להוסיף נפח ע"מ לקבל תוצאה משופרת ויפה יותר שאיבת שומן-מה חדש?
בשנים האחרונות הוכנסו טכנולוגיות חדשות-אולטרסאונד, לייזר, גלי-רדיו RF
הנסיון הוכיח שלא הושגו יתרונות בהוצאת השומן, כיווץ העור או תהליך ההחלמה בשיטות הללו לעומת שאיבה רגילה (אלא רק בעלויות). שאיבת שומן המתבצעת ע"י מנתח פלסטי מיומן נותרה השיטה המובילה לעיצוב הגוף. מקצועיות היא העיקר
הקטנת חזה לגבר (גניקומסטיה): רוב הגברים שמגיעים לניתוח הזה חושבים ש"רק להם זה קרה..." לא כך: זוהי בעיה כלל לא נדירה. הניתוח פשוט יחסית, שאיבת שומן מהחזה ולעיתים כריתת רקמת שד. נדיר שצריך לכרות עור עודף. בד"כ הצלקת מינימלית ובקושי נראית, ההחלמה קלה מאוד ובעקבותיה נפוץ המשפט: "למה חיכיתי עד עכשיו?!...

הצמדת אוזניים

הצמדת אוזניים

כירורגיה פלסטית הינה מומחיות רפואית. מטרתה לשפר תפקוד גופני או לטשטש עד כמה שאפשר פגם או צלקת הנובעים מתאונה או מום מלידה. המילה "פלסטיקה" מקורה יווני ופירושה: לפסל, לעצב, להעניק צורה.
הכירורגיה הפלסטית כוללת את הכירורגיה האסתטית (הקרויה בלשון עממית "כירורגיה קוסמטית") ועוסקת בשינוי תווי פנים וגוף. מטרתה העיקרית היא שיפור הצורה החיצונית, ובמקרים רבים היא גם תורמת לעליה ברמת התפקוד, ההרגשה והביטחון העצמי. ניתוח אוזניים נועד לעצב ולהצמיד לראש אוזניים גדולות או בולטות.


שיקולים בטרם הניתוח

חשוב לשתף את ד"ר ברגר בכל ציפיותיכם וחשוב עוד יותר שהמטופל/ת ו/או משפחתו ידעו שהתוצאה הסופית הרצויה הינה שיפור ולא שלמות. בטרם הניתוח יבהיר ד"ר ברגר את כל הפרטים הדרושים כדי להגיע להחלטה מתאימה.

ניתן לבצע ניתוח אוזניים מגיל 6 – 7 , כאשר האוזן הגיעה לגודלה הכמעט סופי.


כאשר מדובר בפגם חמור מומלץ לבצע את הניתוח מוקדם בכדי למנוע מתח נפשי לילד/ה ותסכולים מיותרים לפני הכניסה לבית הספר. תלאחר הבדיקה ימסור ד"ר ברגר פרטים מיוחדים למקרה, על דרך ההרדמה, תהליך הניתוח ועל התוצאות הצפויות. כמו כן, יובהרו פרטים אודות הסיכונים הכרוכים בניתוח ובדבר עלותו.


אלפי ניתוחי אוזניים מבוצעים בהצלחה רבה מידי שנה. עם זאת, יש להיות מודע לסיכונים הכרוכים בניתוח בכלל ובניתוח אוזניים בפרט. סיבוכים שלאחר הניתוח, כגון: זיהומים ושטפי דם הינם נדירים. לעתים רחוקות האוזן שוב תבלוט. התופעה תצריך ניתוח נוסף לתיקון המצב (בד"כ ניתוח קל וקצר, אולי אפילו בהרדמה מקומית במרפאה). ניתן להקטין אפשרות לסיבוכים ע"י ציות מדויק אחר הוראותיו של ד"ר ברגר.


מאחר והניתוח אינו כורח רפואי, קופות החולים או חברות הביטוח הרפואי אינן משתתפות בהוצאות עלות הניתוח. במקרה והניתוח מבוצע כדי לתקן פגם הנובע מהתפתחות לא תקינה, עשוי הביטוח הרפואי להכיר בדרך כלל בחלקן של ההוצאות או בכללן.          אופן הניתוח

מטרתו של ניתוח אוזניים היא לתקן או 'להשכיב' אוזן גדולה או בולטת במיוחד. כמובן שהיקף הניתוח תלוי בשינויים המבוקשים ובהחלטת הרופא. הניתוח יבוצע בבית החולים ונעשה בטשטוש עם הרדמה מקומית סביב אזור האוזניים או בהרדמה כללית. במקרה של הרדמה מקומית הפציינט/ית יחוש נינוחות במשך כל הניתוח. במקרה של הרדמה מלאה הפציינט/ית ישן במשך כל הניתוח.


ישנן מספר דרכים לבצע ניתוח אוזניים. השיטה השכיחה ביותר הינה לבצע חתך בצד האחורי של האוזן המאפשר גישה לסחוס של האוזן. ד"ר ברגר מעצב את האוזן ומקפל את הסחוס בעזרת תפרים, מצמיד אותה לגולגולת ולעיתים מוציא עודפי סחוס ועור.התפרים בעור נספגים. משך ניתוח כשעה ורבע.


החלמה לאחר הניתוח
לאחר הניתוח האוזניים מכוסות בתחבושת רכה ועבה, המוסרת לאחר מספר ימים. כאבים שלאחר הניתוח והרגשת אי הנוחות ניתן להרגיע בעזרת תרופות מתאימות. בכדי לזרז את תהליך ההחלמה, מומלץ לחבוש סרט מצח אלסטי קל במשך שלושה שבועות. תשארנה צלקות מזעריות בלבד .


הסבר זה הוא מבוא בלבד לנושא של ניתוחי אוזניים. אין הוא תחליף להתייעצות עם הרופא, אלא נועד להקל את ההתייעצות שלאחר מכן. עם ההחלטה לעבור ניתוח פלסטי יש לפנות ולקבל מהרופא המנתח את כל המידע הנדרש.


ד"ר ברגר וצוות מרפאתו יעמדו לשרותכם/ן להתייעצות, הסבר, מענה לשאלות ותאום צפיות.

הצמדת אוזניים הצמדת אוזניים הצמדת אוזניים
הצמדת אוזניים הצמדת אוזניים הצמדת אוזניים