דר ברגר
בתחילת החודש הוזמן ד"ר ברגר להרצות בכנס הדו שנתי של האיגוד האירופאי לכירורגיה פלסטית אסתטית "EASAPS" אשר התקיים ברומניה וחזר עם חידושים מעניינים בתחום.. כמדי שנה לוקח ד"ר ברגר חלק בכנס השנתי לכירורגיה פלסטית ואסתטית ומתעדכן בכל החידושים שעתידים לבוא בתחום. בהתאם לרפורמה שבתוקף מ 1.7.2016 הורע מאוד מצבם הביטוחי של בעלי ביטוחים משלימים ובעלי פוליסות בריאות חדשות: בוטל מסלול ההחזר בגין ניתוחים או פעולות שבוצעו באופן פרטי.. ניתוח צוואר בניתוח נפרד!!! מהפיכה בתחום ניתוחי החזה - שתלי B-LITE !! 25.1.15 - הפסיקה האחרונה של רשות המיסים בנוגע לעתירתו של ד"ר ברגר לבג"ץ: "רופאים לא יידרשו יותר בפירוט פרוצדורות רפואיות בחשבוניות מס" ניתוחים לבני נוער בקיץ:
חופשת הקיץ של התלמידים בפיתחה, ואיתה התלבטות - האם קודם לבלות, או לשפר את המראה על ידי ניתוח פלסטי, וכמובן במה להשקיע את הכסף. הניתוח הנפוץ ביותר לבני נוער הוא ניתוח אף, החל מגיל 15-16 לבנות ו- 16-17 לבנים.
ניתוח אף הוא מבין הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר במדינת ישראל.. ניתוח אף פופולרי נעשה בשיטה הסגורה, יחד עם זאת נמצאו יתרונות רבים לניתוח אף בשיטה הפתוחה.. גם ניתוח אף פתוח וגם ניתוח אף סגור הם ניתוחים טובים וראויים, הבחירה מביניהם תלויה באבחון הפגם ותיקון האף.
מתכננת לעבור ניתוח פלסטי בחזה וחוששת שלא תוכלי להניק? לפנייך התשובות לכל השאלות המטרידות..
למרות שניתוחי החזה נפוצים מאוד, עדיין קיים בקרב נשים רבות החשש מפגיעה ביכולת להניק. בכדי להסיר ספקות, ריכזנו עבורכן את כל המידע הדרוש, וכיצד ישפיע, אם בכלל, כל אחד מניתוחי החזה על יכולת ההנקה
הזדקנות הפנים ~~~ "התרוקנות": עם ההתבגרות נספג חלק מהשומן התת-עורי בפנים ויש נפילה של העור. לעיתים הרמת (מתיחת) פנים מספיקה, אך לעיתים יש להוסיף נפח ע"מ לקבל תוצאה משופרת ויפה יותר שאיבת שומן-מה חדש?
בשנים האחרונות הוכנסו טכנולוגיות חדשות-אולטרסאונד, לייזר, גלי-רדיו RF
הנסיון הוכיח שלא הושגו יתרונות בהוצאת השומן, כיווץ העור או תהליך ההחלמה בשיטות הללו לעומת שאיבה רגילה (אלא רק בעלויות). שאיבת שומן המתבצעת ע"י מנתח פלסטי מיומן נותרה השיטה המובילה לעיצוב הגוף. מקצועיות היא העיקר
הקטנת חזה לגבר (גניקומסטיה): רוב הגברים שמגיעים לניתוח הזה חושבים ש"רק להם זה קרה..." לא כך: זוהי בעיה כלל לא נדירה. הניתוח פשוט יחסית, שאיבת שומן מהחזה ולעיתים כריתת רקמת שד. נדיר שצריך לכרות עור עודף. בד"כ הצלקת מינימלית ובקושי נראית, ההחלמה קלה מאוד ובעקבותיה נפוץ המשפט: "למה חיכיתי עד עכשיו?!...

הגדלת שדיים ע״י הזרקת שומן

יתרון גדול: שומן מוזרק שנקלט הוא רקמה חיה שנשארת לכל החיים, לא משהו זמני. שומן עצמי, ללא בעיות דחייה, לא גוף זר.

אם כן, זה אפשרי, אך מדוע רוב הנשים אינן מתאימות לכך?
התשובה הגיונית למדי: לרוב הנשים שפונות להגדלת חזה אין מספיק שומן לתרום להגדלת חזה. משתלי הסיליקון נועדו למלא תפקיד זה.

אלה שיש להן מספיק שומן צריכות לשקול את המידע והעקרונות הבאים:
-  לא ניתן להעביר שומן מאדם אחר, אך ורק כ״א לעצמו/ה.
- בתחילה צריך לשאוב שומן, לסננו ולהזריק. פחות ממחצית השומן שנשאב מתאים להזרקה ורק כשליש מהשומן שמוזרק ייקלט.
לדוגמא: משאיבה של ליטר שומן, נוכל לצפות לקליטה של כ-170 סמ״ק כלומר כ-85 סמ״ק לכל צד.
בקושי חצי מידה בחזייה. לשם השוואה: הגדלת חזה ממוצעת של 350 סמ״ק מגדילה חזה בשתי מידות.
גם אם נשאב יותר מליטר לא ניתן להזריק הרבה יותר ולכן יהיה צורך בניתוח נוסף לשם קבלת הגדלת שדיים מהותית.

בטיחות:
אבחון סרטן שד: הזרקת שומן אינה פוגמת בהליכי בדיקה ואבחון של סרטן שד וכמובן גם לא בטיפול במחלה זאת. הזרקת שומן גם אינה משפיעה/מעוררת/גורמת לסרטן שד.

שיקולי עלות:
התוספת הנ״ל של חצי מידה לכל שד, כרוכה בהארכת הניתוח בשעה וחצי ועל כן בעלות כפולה של הניתוח.
אם כך אין לנו עדיין תחליף טבעי להגדלה עם משתלי סיליקון.

מתי אם כן זה מתאים?
1. בתהליך שיחזור שד לשם עיבוי העור הנותר אחרי כריתת שד, לתיקון פגמים בשחזור או לתיקון הבדלים בין השדיים. כחלק משחזור שד גם הזרקת שומן ממומנת ע״י קופ״ח.

2. לתיקון אסימטריה קלה בין השדיים.

3. לתוספת ושיפור השד בניתוח הרמת חזה.

4. בעת הוצאת שתלים ועיצוב השד הטבעי (סוג של הרמת חזה).

לסיכום:
הגדלת חזה תעשה בד״כ ע״י משתלי סיליקון. הזרקת שומן לשדיים אפשרית לנשים בעלות עודפי שומן מספיקים שזקוקות לשינויים קטנים בלבד, תוספת העלות היא כמובן שיקול נוסף.

ד״ר ברגר בעל נסיון רב בהזרקת שומן ומבצע פעולה זאת כבר מעל 25 שנים.